Motoryzacja - samochody - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 19.11.2017


Katalog stron


Zima dla dobrego kierowcy nie taka zła!
data: 21.11.2011 / Mitcar Sp. j.

Zima dla dobrego kierowcy nie taka zła!„Hu, hu, ha nasza zima zła”. Tak brzmią słowa znanej piosenki dla dzieci, którą każdy z nas nucił w wieku szkolnym. A jak kierowcy reagują na tę porę roku? Jak ją znoszą i czy są w pełni przygotowani na zaspy i zamarznięte szyby?

Z roku na rok, posiadacze czterech kółek radzą sobie lepiej z warunkami atmosferycznymi, wiedzą na co zwracać uwagę, czego unikać oraz co zrobić, aby warunki jazdy były komfortowe.
Wszystkich, którzy zastanawiają się w jaki sposób przygotować auto do zimy, zapraszamy do zastosowania naszych cennych uwag - mini kodeksu bezpieczeństwa, opracowanego przez autoryzowanego dealera Mitsubishi- salon Mitcar z Warszawy.
1. Sprawdź amortyzatory, są niezwykle ważne, gdyż odpowiadają za to jak koło trzyma się nierównej nawierzchni. Kierowcy często zapominają o tej czynności, bagatelizują sprawę. Koszty sprawdzenia czy zawieszenie jest zużyte są niewielkie, a mogą uratować życie.
2. Zadbaj o to, aby reflektory były czyste. Wystarczy przetrzeć je miękką, nierysującą powierzchnię szmatką.
3. Pamiętaj, aby odśnieżać auto. Jest to jedna z ważniejszych czynności, jaką powinniśmy wykonywać przed jazdą. Pomocne może być ogrzewanie przedniej szyby, lub włączenie nawiewu, to trwa nieco dłużej, jednak w tym wypadku minuta może być ważna dla zdrowia i życia.
4. Niezwykle ważna oprócz stanu technicznego auta, jest technika jazdy. Wielu kierowców, prowadzących dobrze samochód zapomina o rozwadze. Niekiedy gwałtowny ruch na śliskiej nawierzchni prowadzi do spowodowania wypadku.
5. Płyn do spryskiwaczy, powinien być dostosowany do pory roku.
6. Częstą przyczyną wypadków jest źle dostosowane obuwie, dlatego w okresie zimowym zadbajmy o to aby podeszwa nie była za gruba a obcas zbyt cienki i wysoki.
7. Nie zapominajmy o zmianie opon na zimowe, ale to chyba wszyscy wiemy.

Kierowców, którzy chcieliby mieć pewność, że stan techniczny ich auta nie zagraża bezpieczeństwu, zapraszamy do zapoznania się z bogata ofertą salonu Mitcar, w którym fachowcy zrobią wszystko, aby mogli bez obaw wyjechać na ośnieżone drogi.Mitcar Sp. j.

Mitcar Sp. j.
ul. Sporna 1/3
02-846 Warszawa
http://www.mitcar.pl

adStone Sp. z o.o.
http://www.adstone.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Motoryzacja - samochody - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Motoryzacja - samochody - strona główna | Motoryzacja - samochody - wiadomości | katalog